XIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XIII Niedziela Zwykła
26 czerwca 2022 r.

1. W ostatni czwartek, 23 czerwca Ksiądz Arcybiskup Metropolita wręczył kilkudziesięciu kapłanom nowe nominacje, dokonując zmian personalnych w parafiach i urzędach Archidiecezji. Pośród nich jest także nasza parafia. Ks. Kordian Broniarczyk kończąc po 5 latach pracę w naszej parafii, uzyskał zgodę na wyjazd na kurs językowy i pracę w Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii. Jego miejsce zajmie ks. Tomasz Zgórka dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. Serdecznie dziękujemy Ks. Kordianowi za jego pracę, świadectwo wiary oraz wkład w duchowy rozwój naszej wspólnoty. Msza św. dziękczynna za posługę ks. Kordiana w naszej parafii zostanie odprawiona w czwartek, 30 czerwca o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę, zarówno w intencji ks. Kordiana i ks. Tomasza, by potrafili z zaangażowaniem podjąć nowe obowiązki.

2. Przypominamy, że od najbliższej niedzieli aż do końca wakacji nie będzie niedzielnych Mszy o godz. 12.45 i 17.30. Ze względu na okres urlopowy i zmniejszoną liczbę pracujących kapłanów oraz konieczność odprawiania w niektóre dni dwóch intencji mszalnych podczas Mszy o godz. 7.30 prosimy o korzystanie ze spowiedzi w dni powszednie podczas Mszy o godz. 7.00 i 18.00.

3. W środę, 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00. Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Przed Mszą o godz. 18.00 adoracja eucharystyczna.
– w sobotę adoracja po wieczornej Eucharystii.

5. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00 a o 11.30 Msza w intencjach różańcowych.

6. W niedzielę, 3 lipca uroczystości ku czci Matki Bożej Płaczącej z Lubelskiej Archikatedry. W gablocie plakat z programem Tygodnia Maryjnego i uroczystości odpustowych.

7. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim tygodniu zmarli:
– śp. Daniela Dziurka, z ul. Brzeskiej 9, lat 82, pogrzeb odbył w Biłgoraju. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 18 lipca o godz. 7.30.
– śp. Maria Markowska, z ul. Bocznej Siewnej 7, lat 78, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 21 lipca o godz. 7.30.
– śp. Halina Fałek, z ul. Muzycznej 7, lat 88, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 20 lipca o godz. 7.30.
Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…