XVI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XVI Niedziela Zwykła
17 lipca 2022 r.

1. Z racji przypadającego w następnym tygodniu wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców w najbliższą niedzielę, 24 lipca poświęcenie samochodów ze specjalnym błogosławieństwem dla kierowców po mszach o godz. godz. 11.30 i 19.00.

2. Również w najbliższą niedzielę po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska, dostarczającej pracującym na misjach samochody terenowe.

3. Przypominamy o zapisach na pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę. Można to uczynić codziennie w kancelarii. Istnieje też możliwość wsparcia materialnego pielgrzymów i uczestniczenia w duchowych owocach tych „rekolekcji w drodze” w ramach Funduszu „Idę z Tobą”.

4. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

5. W ostatnim tygodniu zmarli:
.
– śp. Jolanta Drewnowska z ul. Zana 56, lat 73, msza pogrzebowa odbyła się na cmentarzu przy ul. Lipowej . Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 08 sierpnia o godz. 7:30 oraz 10 sierpnia o godz. 18:00 (msza św. zbiorowa)
– śp. Magdalena Barbara Wojciechowska z ul. Pozytywistów 4 , lat 72, pogrzeb odbędzie się 19 lipca o godz. 10:00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 12 sierpnia o godz. 7:30.
– śp. Romualda Gospodarek z ul. Nadbystrzyckiej 21b, lat 92, pogrzeb odbędzie się 20 lipca o godz. 10:00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 18 sierpnia o godz. 7:30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek