XVIII Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XVIII Niedziela Zwykła
31 lipca 2022 r.

1. W najbliższą sobotę, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Mszę o godz. 18.00 odprawimy w intencjach zbiorowych – można je zgłaszać w zakrystii. Główna Suma odpustowa w intencji parafii oraz procesja Eucharystyczna o godz. 11.30. Przewodniczyć jej będzie i wygłosi słowo Boże ks. Andrzej Szulej, proboszcz sąsiedniej parafii pw. św. Józefa.

2. W ramach przygotowań do odpustu Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, 5 sierpnia w wigilię Święta Przemienienia Pańskiego. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 po Mszy wieczornej i potrwa do pierwszej Mszy Świętej o godz. 7.00 rano w sobotę. W każdej godzinie wspólnota będzie modlić się w różnych intencjach parafii Litanią do Przemienienia Pańskiego oraz dziesiątkiem różańca rozważając IV tajemnicę światła – Przemienienie Jezusa na Górze Tabor, pozostały czas będzie modlitwą w ciszy. Zachęcamy do uczestnictwa w adoracji także inne wspólnoty oraz wszystkich parafian.

3. Trwają prace przy budowie naszego nowego kościoła. Aktualnie wykonywane jest poszycie dachu głównego blachą oraz prace murarskie przy tylnej ścianie elewacyjnej. W najbliższym czasie przewidziane jest też piaskowanie wewnętrznych ścian kościoła oraz rozpoczęcie wykonywania ziemnej instalacji odwodnieniowej. Bardzo prosimy o modlitwę by te prace przebiegły pomyślnie. Rozpoczęta na początku maja wiosenna zbiórka ofiar na budowę dała w gotówce kwotę 92.100 zł. a w formie przelewów wpłynęło 31.360 zł. Serdecznie dziękujemy za te ofiary oraz wszelkie inne formy wsparcia. W dzień odpustu po wszystkich Mszach Świętych będą rozprowadzane cegiełki z przeznaczeniem na budowę kościoła.

4. W tym tygodniu przypadają też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00. Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
– w czwartek adoracja z modlitwa o powołania o godz. 17.30 i Msza o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.
– w sobotę adoracja po wieczornej Eucharystii.

5. Prasa katolicka.

6. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Cecylia Jankowska z ul. Żniwnej 19, lat 83, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 25 sierpnia o godz. 7.30.
– śp. Leszek Kolibski z ul. Glinianej 5, lat 70, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 1 sierpnia o godz. 10:00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 27 sierpnia o godz. 7:00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…