XXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXIII Niedziela Zwykła
4 września 2022 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli powracamy do zwyczajnego porządku niedzielnych Mszy Świętych z Eucharystią o godz. 12.45, przewidzianą jako Msza z udziałem dzieci oraz z Mszą o godz. 17.30.

2. W czwartek, 8 września Święto Narodzenia NMP. Msze Święte o godz.7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

3. Informujemy rodziców dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do I-szej Spowiedzi i Komunii, że najpóźniej do niedzieli, 18 września mają zadecydować o miejscu, gdzie ma to nastąpić, czy w parafii zamieszkania czy w parafii, gdzie znajduje się szkoła. O terminie pierwszego spotkania dla rodziców i dzieci poinformujemy za tydzień.

4. Od jutra rozpoczynają się zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2023. Dotyczą one uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy. Zapisy będą trwały do 20 września. Pierwsze spotkanie organizacyjne kandydatów i ich rodziców odbędzie się w piątek, 30 września. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w piątek po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy na to spotkanie również innych chłopców z klas III i starszych, którzy chcieliby włączyć się do służby przy ołtarzu.

6. Wydział Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza na studia wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną i zdobyć nowe kompetencje:
– na Teologię dla katechetów (z przygotowaniem pedagogicznym)
– na Teologię z rozszerzonym studium biblijnym (bez przygotowania pedagogicznego)
– na Nauki o rodzinie (studia pierwszego i drugiego stopnia).
Zapisy są możliwe do 23 września przez stronę internetową KUL.

7. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na programy edukacyjne Caritas – świetlice dla dzieci.

8. Prasa katolicka. Do Niedzieli dołączony w formie dodatku nowy tygodnik Bliżej Życiu z Wiarą. W związku z tym cena Niedzieli w tym tygodniu jest nieco wyższa i wynosi 10 zł.