XXIV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXIV Niedziela Zwykła
11 września 2022 r.

1. W środę, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i oddania szczególnej czci Krzyżowi Chrystusowemu, najważniejszemu chrześcijańskiemu znakowi wiary. Będzie to też, z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, Dzień Modlitwy za Ukrainę.

2. Przypominamy rodzicom dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do I-szej Spowiedzi i Komunii, że najpóźniej do końca tygodnia mają zadecydować o miejscu, gdzie ma to nastąpić, czy w parafii zamieszkania czy w parafii, gdzie znajduje się szkoła. Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci za tydzień, w najbliższą niedzielę 18 września po Mszy o godz. 12.45.

3. Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2023. Dotyczą one uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać do 20 września w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy. Spotkanie organizacyjne kandydatów obędzie się w piątek, 30 września o godz. 19.00 w naszym kościele. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

4. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

5. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Stefania Weryńska z ul. Głębokiej 8, lat 71, Msza pogrzebowa odbyła się w naszym kościele a pochówek na cmentarzu Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 6 października o godz. 7.30.
– śp. Eugeniusz Grochal z ul. Zachodniej 1, lat 88, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 10 października o godz. 10.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek…