XXV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXV Niedziela Zwykła
18 września 2022 r.

1. Przypominamy, że zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2023 kończą się w najbliższy wtorek. Dotyczą one uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy. Miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

2. Od następnej niedzieli pragniemy rozpocząć się kolejną zbiórkę ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej odbywają się cztery takie zbiórki w ciągu roku. Wiosenna po Wielkanocy, jesienna na przełomie września i października, przy okazji roznoszenia opłatka – przełom listopada i grudnia oraz przy okazji kolędy w styczniu. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczasowe ofiary przekazywane w gotówce i przelewami na konto.

3. Archidiecezjalny chór chłopięco-męski ogłasza nabór chłopców, młodzieży i dorosłych. Przesłuchania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.30 w sali nr 1 budynku Parafii MB Różańcowej przy ul. Bursztynowa 20 (wejście od biblioteki).

4. W naszej parafii pragniemy utworzyć kolejny krąg Domowego Kościoła. Zachęcamy małżeństwa, z kilku i kilkunastoletnim stażem, do zainteresowania się tą drogą formacji, dającą szansę na duchowy rozwój a jednocześnie zacieśnienie więzi małżeńskich. Bliższe informacje u duszpasterzy.

5. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

6. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty:

– śp. Izydor Tosiek z ul. Nadbystrzyckiej 91, lat 88, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 19 września o godz. 13.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 16 października o godz. 17.30.

Pomódlmy się o jego i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….