XXVI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła
25 września 2022 r.

1. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.

2. W sobotę, 1 października 2022 r., w parafii Matki Bożej Różańcowej przy ul. Bursztynowej odbędzie się dziękczynienie za beatyfikację bł. Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca i Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Zaproszeni są szczególnie członkowie Żywego Różańca i osoby zainteresowane tematyką misyjną. W programie: prelekcja o bł. Paulinie Jaricot (godz. 10.30), adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa (godz. 11.00) oraz Msza św. o godz. 12.00.

3. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00 a o 11.30 Msza święta w intencjach różańcowych.

4. Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki podejmowana jest inicjatywa modlitewna „Koronka na ulicach świata”. Jej organizatorzy spotykają się na skrzyżowaniach i placach miast i wsi, aby wspólnie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana będzie w najbliższą środę, 28 września. Modlitwę poprowadzi Legion Maryi. Spotkanie dla chętnych przed kościołem o godz. 14.50.

5. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się kolejna zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła. Przypominamy, że w okresie przed początkiem pandemii były cztery takie zbiórki w ciągu roku. Wiosenna po Wielkanocy, jesienna na przełomie września i października, przy okazji roznoszenia opłatka – przełom listopada i grudnia oraz przy okazji kolędy w styczniu. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczasowe ofiary przekazywane w gotówce i przelewami na konto. Aktualnie trwają prace przy czyszczeniu ścian wewnętrznych budynku kościoła oraz pozostałych pomieszczeń stanowiących zaplecze duszpasterskie, uzupełniane są ściany elewacyjne i instalacja elektryczna. W ostatnim czasie udało się nam też zakupić, za sumę 85 tys zł., sprowadzone z Wielkiej Brytanii 31 głosowe organy piszczałkowe, które będą zamontowane w nowym kościele.

6. W związku z pytaniami informujemy, że w październiku planowana jest kolejna zbiórka makulatury.

7. Za tydzień taca na potrzeby Seminarium Duchownego.

8. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

9. W ostatnim czasie zmarli:

– śp. Dariusz Machnicki z ul. Głębokiej 8, lat 90, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 19 października o godz. 7.30.
– śp. Krystyna Kraluk z ul. Muzycznej 4, lat 99, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 października o godz. 7.30.
– śp. Tadeusz Kornacki z ul. Wapiennej 16, lat 61 pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 22 października o godz. 7.30.
– śp. Maciej Kowalik z ul. Muzycznej 4, lat 40, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 29 września o godz. 7.30.
– śp. Władysława Pajurek z ul. Lasockiego 41, lat 80, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 26 września o godz. 11.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 18 października o godz. 7.30.

Polećmy Ich i naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…