XXVIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela Zwykła
3 października 2021 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.

2. W środę, 5 października odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Lubelskiej. W najbliższa niedzielę z tej racji zostanie odprawiona o godz. 17.30 w naszej kaplicy Msza Święta w intencji środowiska Politechniki.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkową rozpoczniemy od godz. 16.00, o godz. 16.30 dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci.

4. Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty.

5. We wtorek, 4 października odpust ku czci św. Franciszka w parafii Ojców Kapucynów na Poczekajce. A w najbliższą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Latyczowskiej w parafii Matki Bożej Różańcowej na Czubach przy ul. Bursztynowej.

6. Od najbliższego tygodnia przy naszej parafii rozpocznie bezpłatne dyżury Fundacja ProSum. Psycholodzy, specjaliści psychoterapii uzależnień i psycholodzy kliniczni, podczas spotkań będą udzielać pierwszej pomocy i ewentualnie kierować do specjalistów osoby przeżywające trudności. Dyżur będzie się odbywał się we wtorki przez 2 godziny w sali w Domu Parafialnym przy ul. Nowomiejskiej. Na konsultacje należy umawiać się uprzednio telefonicznie pod numerem podanym w gablocie oraz na wizytówkach pozostawionych na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. Rada naszej Dzielnicy Rury zachęca do zagłosowania w ramach budżetu obywatelskiego na projekt remontów kolejnych chodników w naszej okolicy. W ubiegłym roku z tego budżetu został wyremontowany chodnik przy ul. Chmielewskiego a w następnym jest szansa na inne ulice z tego rejonu. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Za tydzień tzw. niedziela misyjna. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji.

9. Za tydzień przy naszym kościele odbędzie się kolejna zbiórka makulatury. Kontener na papier zostanie podstawiony w piątek popołudniu.

10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim tygodniu zmarły:

– śp. Danuta Szostak z ul. Brzeskiej 6, lat 77, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 25 października o godz. 7.30.
– śp. Maria Sawicka z ul. Nadbystrzyckiej 11, lat 77, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 3 października o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 27 października o godz. 7.30.

Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…