XXVIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela Zwykła
09 października 2022 r.

1. Następna niedziela, przypadająca 16 października, to także tzw. niedziela papieska obchodzona w tym roku przez Kościół w Polsce pod hasłem: Blask Prawdy. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka, wyrazimy przez zbiórkę ofiar na ulicach i przed świątyniami na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.

3. Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze blisko połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty. Chętnych do pomocy zapraszamy do kancelarii.

4. Przed kościołem odbywa się kolejna zbiórka makulatury. Kontener na papier stoi przed kaplicą.

5. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

6. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Antoni Rodzoch, z ul. Brzeskiej 11, lat 70, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca jako darem uczestników pogrzebu 2 listopada o godz. 18.00.
– śp. Irena Zarychta, z ul. Głębokiej 22, lat 89, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca jako darem uczestników pogrzebu 3 listopada o godz. 7.30.
– śp. Krystyna Wilk, z ul. Sowińskiego 31, lat 93, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 11 października o godz. 10.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 4 listopada o godz. 16.30.
– śp. Władysław Łukasik, z ul. Glinianej 29, lat 86, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 11 października o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 11 listopada o godz. 9.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…