XIX Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XIX Niedziela Zwykła
16 października 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela, to jak wiemy, tzw. niedziela papieska obchodzona przez Kościół w Polsce pod hasłem: Blask Prawdy. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka wyrażamy przez zbiórkę ofiar przed świątynią na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.

3. We wtorek, 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Msza z okazji imienin ks. Łukasza. o godz. 18.00.

4. W sobotę, 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

5. Przy drzwiach wyłożone są kartki wypominkowe. Po czytelnym wypełnieniu imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie, prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii.

6. Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze ponad jedna trzecia bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty. Chętnych do pomocy zapraszamy do kancelarii.

7. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Bogumiła Sagan, z ul. Pozytywistów 6, lat 73, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca jako darem uczestników pogrzebu 10 listopada o godz. 7.30.
– śp. Dariusz Polakowski, z ul. Glinianej 2, lat 66, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 18 października o godz. 13.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 14 listopada o godz. 7.00.
– śp. Helena Rojek, z ul. Nowomiejskiej 1, lat 83, pogrzeb odbędzie się w środę, 19 października o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 15 listopada o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…