I Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu
27 listopada 2022 r.

1. Rozpoczęty dzisiejszą niedzielą Adwent uświadamia nam potrzebę nieustannej gotowości na powtórne przyjście Chrystusa oraz zachęca do przeżywania czasu w duchu radosnego oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Szczególną Patronką w tym okresie staje się Najświętsza Maryja Panna. Ku jej czci Kościół sprawuje specjalną Mszę wotywną tradycyjnie nazywaną roratnią. Na Roraty zapraszamy codziennie, w dni zwykłe o godz. 6.15. W związku z tym rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na roraty prosimy zabierać świece, w miarę możliwości odpowiednio zabezpieczone prze kapaniem wosku by nie brudzić ławek i posadzki.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania o godz. 17.30 oraz Msza o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.
– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00, w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. o 17.45 nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– w sobotę adoracja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

3. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00.

4. Dziś zostały poświęcone opłatki wigilijne. W najbliższym czasie będą dostarczane do naszych domów przez, zaopatrzonych w zaświadczenie z parafii mieszkańców poszczególnych bloków i ulic. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na trwającą budowę nowego kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatka. Chętnych zapraszamy do zakrystii. Dziękujemy przy tym za wszelkie, dotychczasowe ofiary przekazywane podczas jesiennej zbiórki w domach, przekazywane na konto i przynoszone w gotówce do kancelarii..

5. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele polskim rozpoczęło się po raz kolejny Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem, Zespół Charytatywny w następną niedzielę rozprowadzać będzie świece Caritas. W imieniu zespołu charytatywnego prosimy też o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary będzie wystawiony przed obrazem Matki Bożej.

6. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w piątek, 23 grudnia oraz dzieci, które miałyby zostać ochrzczone w święta.

7. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity w najbliższa niedzielę, 4 grudnia w całej archidiecezji odbędą się wybory do Rady Duszpasterskiej. Lista kandydatów z naszej parafii wywieszona jest w gablocie przed kościołem.

9. Orszak św. Mikołaja przejdzie ulicami Lublina w najbliższą niedzielę, 4 grudnia. Początek o godz. 14.00 na Rynku Starego Miasta. Dokładny program na plakacie w gablocie i na stronach internetowych wydarzenia.

10. W dzisiejszą niedzielę panie z Legionu Maryi w ramach apostolatu Cudownego Medalika przed kościołem i na przyległym terenie miasteczka akademickiego Politechniki rozdawać będą medaliki z wizerunkiem Matki Bożej.

11. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła. Dostępna jest też książeczka z tekstami i dwie płyty z nagraniami kolęd i pastorałek. Cena 13 zł.

12. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Halina Lewtak z ul. Pszennej 4, lat 84, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 27 listopada o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 21 grudnia o godz. 7.00.
– śp. Janusz Wciseł z ul. Brzeskiej 7, lat 72, pogrzeb odbędzie się w środę, 30 listopada o godz. 10.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 25 grudnia o godz. 8.30.
Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…