II Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu
4 grudnia 2022 r.

1. W czwartek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.15, 7.00, 9.00 16.30 i 18.00. Przypominamy, że od wielu lat w ten dzień, nasza wspólnota parafialna włącza się w ogólnopolskie dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informatory z deklaracjami dostępne przy wyjściu z kościoła. Deklaracje po wypełnieniu prosimy przynieść na Mszę Świętą o godz. 6.15 lub 18.00, zabierając również świece.

2. Od następnej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe Poprowadzi je, ks. Krzysztof Orlicki, wychowanek naszego lubelskiego seminarium a obecnie proboszcz parafii Kiwerce pod Łuckiem na Ukrainie. Rekolekcje będą trwały trzy dni, do wtorku włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych i studentów o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.30 i 19.00. O godz. 12.45 Msza z nauką dla dzieci. Spowiedź będzie trwała przez wszystkie dni rekolekcyjne. Z sakramentu pokuty można też skorzystać wcześniej. Spowiadamy codziennie podczas wszystkich Mszy świętych.

3. Przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Można też nabyć kartki i ozdoby świąteczne. Prosimy również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w roznoszenie opłatków. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Pozostała jeszcze około połowa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy osoby chętne do pomocy do zakrystii.

5. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 23 grudnia.

6. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju zwłaszcza na Ukrainie.

7. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity dziś w całej archidiecezji odbywają się wybory do Rady Duszpasterskiej. Lista kandydatów z naszej parafii wywieszona jest w gablocie przed kościołem. Karty do głosowania i urna, do której je wrzucamy znajdują się na stoliku przed kościołem. Głosować mogą osoby pełnoletnie oddając głos na dwie osoby z listy.

8. Rekolekcje adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w dniach 10-11 grudnia 2022 r. w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna 7). Poprowadzi je ks. Mirosław Bielecki, ojciec duchowny Ogniska Światła i Miłości w Kaliszanach.
Po Mszy św. będzie możliwość spotkania się i konsultacji z adwokatem kościelnym.

9. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:
– śp. Czesława Nóżka z ul. Zachodniej 2, lat 96, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 6 grudnia o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 30 grudnia o godz. 7.30.
Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek