III Niedziela Adwentu

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu
11 grudnia 2022 r.

1. Rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe potrwają do wtorku. W poniedziałek i wtorek dorosłych zapraszamy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; o godz. 16.30 Msza i nauka dla dzieci, o godz. 19.30 zapraszamy młodzież studencką i ze szkół średnich. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi i korzystanie z większej ilości spowiedników w dniach rekolekcji. W związku z rekolekcjami roraty w poniedziałek i wtorek będą o godz. 7.00, w pozostałe dni zapraszamy jak zwykle o godz. 6.15.

2. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 23 grudnia.

3. Od piątku codziennie śpiewać będziemy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dni zwykłe po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy o godz. 17.30.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w roznoszenie opłatków. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Pozostała jeszcze około jedna trzecia grupa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy osoby chętne do pomocy do zakrystii.

5. Przed kościołem są jeszcze dostępne wigilijne świece Caritas. Prosimy również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej. Prosimy darów nie pozostawiać w przedsionku.

6. W najbliższą niedzielę, 18 grudnia przed kościołem wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje kiermasz pierniczków własnego wypieku. Dochód ze sprzedaży w połowie zostanie przeznaczony na budowę naszego kościoła parafialnego, a w połowie na potrzeby i cele wspólnoty.

7. Msza Św. za ofiary represji komunistycznych, zwłaszcza ze środowiska Politechniki Lubelskiej, z okazji kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, odprawimy w najbliższy wtorek, o godz. 18.00.

8. W gablocie przed kościołem wywieszona jest informacja o wynikach wyborów do Rady Duszpasterskiej i jej nowy skład.

9. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu zmarli:
– śp. Władysław Dudziak z ul. Nadbystrzyckiej 11, lat 72, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 9 stycznia o godz. 7.00.
– śp. Helena Długoszewska z ul. Wigilijna 8, lat 84, pogrzeb odbył się w Zwoleniu. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 6 stycznia o godz. 12.45.
– śp. Henryka Hałaj z ul. Plażowej 12, lat 86, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 12 grudnia o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza Św. w miesiąc po śmierci, przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 11 stycznia o godz. 7.30.
Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….