IV Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu
18 grudnia 2022 r.

1. W kancelarii dostępne są opłatki wigilijne. Można je otrzymywać codziennie w godzinach pracy kancelarii oraz przed i po Mszach. Pozostała jeszcze pewna grupa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy osoby chętne do pomocy do zakrystii. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazywane przy tej okazji a przeznaczone na trwającą budowę nowego kościoła.

2. Przed kościołem wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje kiermasz pierniczków własnego wypieku. Dochód ze sprzedaży w połowie zostanie przeznaczony na budowę naszego kościoła parafialnego, a w połowie na potrzeby i cele wspólnoty.

3. W sobotę Wigilia. Rano o godz. 6.15 odprawimy ostatnią Mszę świętą roratnią za naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza tych z ostatniego czasu, których zabraknie przy wilijnym stole. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Po zmroku zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy. To szczególny posiłek mający charakter sakralny. Dlatego rozpoczynamy go modlitwą, odczytaniem fragmentu tekstu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i śpiewem kolędy.

4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy tradycyjną Pasterką poprzedzoną ostatnim nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze jak w każdą niedzielę z wyjątkiem popołudnia. Wieczorem będzie tylko jedna Msza o godz. 19.00. Nie będzie natomiast Mszy o godz. 17.30. Taki sam układ Mszy drugiego dnia Świąt oraz 1 stycznia czyli w Nowy Rok.

5. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kupując świece Caritas, przynosząc dary rzeczowe i składając ofiary umożliwili zorganizowanie pomocy świątecznej dla ubogich rodzin. Paczki będą wydawane w środę, 21 grudnia w godz. 15.00 –18.00.

6. Zaraz po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską powracając do jej tradycyjnej formy sprzed pandemii. W pierwszym tygodniu poświątecznym jej plan będzie wyglądał następująco:
– wtorek, 27 grudnia ulice: Głęboka 4, 20, 22, 24, 26, Boczna Siewnej 1, 3, 7, Poprzeczna i Gliniana 23
– środa, 28 grudnia ulice: Gliniana 2, 5, 12, 15, 17, 32 i Nadbystrzycka 21b
– czwartek, 29 grudnia ulice: Pozytywistów 2, 6, 7a, 8, 12 i Nadbystrzycka 23
– piątek, 30 grudnia ulice: Pozytywistów 3, 4, 7, 10 i Pszenna
– sobota, 31 grudnia ulica Wapienna
W dni zwykłe początek wizyty od godz. 15.30, w sobotę od godz. 9.30. Prosimy o obiór zawiadomień do powieszenia na wejściach do klatek schodowych. Ze względu na to że jest o jednego duszpasterza mniej niż w latach ubiegłych, kapłan odwiedzający bloki w pobliżu kościoła będzie w ok. godz. 17.20 przerywał wizytę by obsłużyć kancelarię i odprawić wieczorną Mszę a następnie będzie kontynuował wizytę od ok. godz. 19.00. Kancelaria na czas kolędy będzie czynna w godzinach 17.30-18.00. W tym czasie prosimy też o korzystanie ze spowiedzi podczas porannych Mszy św.

7. Kurs przedmałżeński dla par, które w najbliższym czasie planują ślub rozpocznie się w niedzielę 22 stycznia po Mszy o godz. 19.00. W kursie, który będzie jedynym w tym roku, mogą brać zarówno parafianie jak i studenci.

8. W związku z malejąca ilością chrztów, konferencje dla rodziców i chrzestnych, które dotychczas odbywały się dwa razy w miesiącu będą prowadzone raz na miesiąc, w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00. W związku z tym prosimy chrzty zgłaszać z odpowiednim wyprzedzeniem.

9. Prasa katolicka na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu zmarła:
– śp. Danuta Krupa z ul. Nowomiejskiej 1, lat 92, pogrzeb odbędzie we wtorek, 20 grudnia o godz. 11.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 15 stycznia o godz. 8.30.
Pomódlmy się o jej i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….