VII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
VII Niedziela Zwykła
19 lutego 2023 r.

1. W najbliższym tygodniu, 22 lutego, w Środę zwaną Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu, przypominający nam o potrzebie nieustannego nawracania się. Drogami do przemiany życia mogą być nasze postanowienia w zakresie: wyrzeczeń (post), większego otwarcie na drugiego człowieka (jałmużna) i pogłębionej modlitwy. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy. Przez cały okres Postu nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i po wieczornej Mszy św., czyli około godz. 18.30, oraz Gorzkich Żali w tym tygodniu w środę i czwartek o godz.17.30 i w niedzielę o godz. 18.30.

2. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Wschodni, z którego finansowana jest pomoc dla parafii i ośrodków charytatywnych na terenie krajów byłego Związku Radzieckiego a zwłaszcza na Ukrainie.

3. Od kilkunastu lat Zgromadzenie Kapucynów Tercjarzy zgodnie z własnym charyzmatem prowadzi na terenie naszej Parafii Domostwo Amigoniańskie – specjalistyczną placówkę wsparcia dla młodzieży tzw. trudnej w wieku gimnazjalnym oraz ich rodzin. Domostwo jest prowadzone przez zakonną Fundację Amigo-Polska, która realizuje cele Kapucynów Tercjarzy. Fundacja jest też organizacją pożytku publicznego. Ojciec Jürgen prosi dziś o wsparcie pracy na rzecz młodzieży zagrożonej, przez przekazanie Fundacji Amigo-Polska 1,5 % podatku dochodowego w rozliczeniu PIT. W związku z tym przed kościołem rozprowadzone są informatory dotyczące szczegółów.

4. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

5. W ostatnim czasie zmarli:

– śp. Elżbietą Gajowniczek z ul. Nadbystrzyckiej 22, lat 67, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 15 marca o godz. 7.00.
– śp. Leszek Magoś z ul. Nadbystrzyckiej 87, lat 64, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 marca o godz. 7.00.
– śp. Stanisław Jawron z ul. Głębokiej 8, lat 86, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 10 marca o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….