II Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu
5 marca 2023 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale we wtorki i czwartki o 17.30 oraz niedziele o godz. 18.30; Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i po wieczornej Mszy, czyli o godz. 18.30 dla dorosłych.

2. Od poniedziałku do środy w naszej parafii będą trwały rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Muzycznej i Zespołu Szkół Plastycznych. Rekolekcje dla dorosłych i studentów rozpoczną się tradycyjne od piątej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. 26 marca. Obie serie poprowadzi ks. Tomasz Gap, dyrektor Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego przy ul. Podwale.

3. Na prośbę Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr. 7 im. Ks. Jana Twardowskiego przy ul. Plażowej, przypominamy, że trwają zapisy do klas pierwszych (roczniki 2016). Zapisy osobiście w sekretariacie szkoły. Do 10 marca trwa tez nabór do Zespołu Przedszkolnego obejmującego przedszkola nr 53 i 67 przy ul. Zachodniej i Plażowej. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.

4. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

5. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Robert Pietras z ul. Nadbystrzyckiej 6, lat 94, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 24 marca o godz. 7.30.
– śp. Mirosław Wójcik z ul. Nadbystrzyckiej 58c, lat 67, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 25 marca o godz. 9.00.
– śp. Waldemar Poręba, z ul. Żniwnej 7, lat 62, pogrzeb odbędzie we wtorek, 7 marca o godz. 10.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 9 kwietnia o godz. 8.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….