IV Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu
19 marca 2023 r.

1. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży studenckiej. Poprowadzi ks. Tomasz Gap, dyrektor Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego przy ul. Podwale. Rekolekcje będą trwały cztery dni, do środy włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.30. o godz. 12.45 Msza św. z kazaniem do dzieci. Na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież studencką. Spowiedź przez wszystkie dni rekolekcji.

2. W najbliższy poniedziałek, 20 marca Uroczystość św. Józefa przeniesiona z racji niedzieli na dzień jutrzejszy. W naszym kościele msze jak w dzień zwykły. Odpust w sąsiedniej parafii przy ul. Filaretów.

3. W sobotę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4. Zapraszamy na Gorzkie Żale we wtorki i czwartki o 17.30 oraz niedziele o godz. 18.30. Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci i młodzieży szkolonej a dla dorosłych po wieczornej Mszy św. czyli ok. 18.30.

5. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne Caritas oraz paschaliki czyli specjalne świece wielkanocne do wykorzystania podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. Dochód ze sprzedaży posłuży organizowaniu pomocy dla ubogich oraz wsparciu działań Archidiecezjalnej Caritas. Jak co roku prosimy też o dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary wystawiony jest przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Drużyna harcerek i Gromada Wilczków działające przy naszej parafii w następną niedzielę będą sprzedawać będą przed kościołem palmy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby Drużyny i Gromady (obóz wakacyjny).

7. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 31 marca.

8. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

9. W ostatnim tygodniu zmarł:

– śp. Jan Czuba, z ul. Nadbystrzyckiej 87, lat 78, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 kwietnia o godz. 7.30.

Pomódlmy się o jego i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….