V Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu
26 marca 2023 r.

1. Rozpoczęte dzisiaj, Rekolekcje Wielkopostne, będą trwały do najbliższej środy. Od jutra Msze z naukami dla dorosłych o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Na godz. 19.30 zapraszamy młodzież studencką i ze szkół średnich. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i nieodkładanie spowiedzi na późniejszy czas.

2. Gorzkie Żale we wtorek i czwartek o 17.30 oraz w niedzielę o 18.30. Ostanie w tym poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po wieczornej Mszy św. czyli ok. 18.30. Zazwyczaj ta ostania droga krzyżowa była odprawiana na zewnątrz świątyni na ulicach parafii. Podobnie chcielibyśmy uczynić i w tym roku ale będzie to zależało od pogody. Dlatego decyzję o miejscu sprawowania nabożeństwa podejmiemy w ostatniej chwili w zależności od warunków atmosferycznych.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Adoracja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00.

5. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 31 marca.

6. Przypominamy, że można składać dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii.

7. Przed kościołem kiermasz wielkanocny. Można zaopatrzyć się w palmy rozprowadzane przez harcerki z drużyny działającej przy naszej parafii. Można też nabyć baranki wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży baranków przeznaczony jest na pomoc dla ubogich, uchodźców i ofiar wojny na Ukrainie.

8. Tradycyjna Droga Krzyżowa dla młodzieży na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędzie się w piątek, 31 marca 2023 r., o godz. 18. Tegorocznym hasłem będą słowa Psalmu 82 „Ja rzekłem: bogami jesteście„, które przypominają o godności każdego człowieka stworzonego na obraz Boży, która w obozie i dzisiaj przez niektórych bywa deptana, przez innych broniona.

9. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Prasa katolicka. W ofercie specjalny dodatek „Gość Extra” poświęcony relikwiom i świadkom związanym z Męką Chrystusa. Cena 14 zł.

11. W ostatnim tygodniu zmarły:

– śp. Teresa Grzywa, z ul. Głębokiej 8, lat 85, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 20 kwietnia o godz. 7.30.
– śp. Elżbieta Mazurek, z ul. Zana 52, lat 67, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 27 marca o godz. 9.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 23 kwietnia o godz. 11.30.
Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….