IV Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkanocna
30 kwietnia 2023 r.

1. W środę, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski oraz kolejna rocznica uchwalenia naszej pierwszej Konstytucji. Msze święte tak jak w niedziele wakacyjne czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00.

2. Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy w dni zwykłe o godz. 17.30 i w niedzielę i w środową uroczystość NMP Królowej Polski o 18.30.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. Dodatkowa Msza Św. o godz. 16.30.

4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00.

5. W następną niedzielę taca na potrzeby Seminarium Duchownego.

6. Od następnej niedzieli chcemy rozpocząć się kolejną zbiórkę ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła.

7. Przez cały miesiąc maj trwa zbiórka w ramach Wakacyjnego Dzieła Pomocy „Nadzieja Radości”. Puszka na ofiary, z których będzie dofinansowany wypoczynek wakacyjny dla dzieci z ubogich rodzin znajduje się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.

8. W najbliższy piątek i sobotę będą odbywały się na terenie Politechniki „Juwenalia”. Władze uczelni i samorząd studencki proszą okolicznych mieszkańców o wyrozumiałość w obliczu ewentualnych niedogodności.

9. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu zmarły:

– śp. Krystyna Sadło, z ul. Glinianej 29, lat 89, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 24 maja o godz. 7.00.
– śp. Bronisława Dzirba, z ul. Wapiennej 30b, lat 91, pogrzeb odbył się w parafii Wola Sobieska.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….