V Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkanocna
7 maja 2023 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je będziemy w dni zwykłe o godz. 17.30 i w niedzielę o 18.30.

2. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława BM. Msze w naszym kościele jak w dzień zwykły.

3. Z racji Święta Politechniki Lubelskiej, w najbliższą niedzielę, 14 maja o godz. 17.30 w naszej kaplicy zostanie odprawiona Msza Święta w intencji środowiska akademickiego.

4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się kolejna zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła. Przypominamy, że w okresie przed początkiem pandemii były cztery takie zbiórki w ciągu roku. Wiosenna po Wielkanocy, jesienna na przełomie września i października, przy okazji roznoszenia opłatka – przełom listopada i grudnia oraz przy okazji kolędy w styczniu. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Chętnych zapraszamy do kancelarii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczasowe ofiary przekazywane w gotówce i przelewami na konto. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy instalacji odwodnieniowej oraz porządkowaniu i przygotowaniu terenu pod utwardzenia od strony ul. Nowomiejskiej. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy.

5. Przez cały miesiąc maj trwa zbiórka w ramach Wakacyjnego Dzieła Pomocy „Nadzieja Radości”. Puszka na ofiary, z których będzie dofinansowany wypoczynek wakacyjny dla dzieci z ubogich rodzin znajduje się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.

6. Prasa katolicka na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Józef Sadło, z ul. Glinianej 29, lat 93, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 1 czerwca o godz. 18.00.
– śp. Bronisław Misztal, z ul. Muzycznej 7, lat 84, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 8 maja o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 2 czerwca o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….