VI Niedziela Wielkanocna

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna
14 maja 2023 r.

1. W najbliższą sobotę, 20 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy dzień Pierwszej Komunii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10.00 oraz ze Szkoły Muzycznej na Mszy o godz. 12.00. Pierwsza spowiedź dzieci w piątek po wieczornej Mszy świętej W czasie mszy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przez rodziców i pozostałych członków rodziny.

2. Najbliższa niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 i w niedzielę o 18.30.

4. Z racji Święta Politechniki Lubelskiej, w najbliższą niedzielę, 21 maja o godz. 17.30 w naszej kaplicy zostanie odprawiona Msza Święta w intencji środowiska akademickiego.

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.

6. W następny poniedziałek, 22 maja zapraszamy po wieczornej Mszy świętej na nabożeństwo Drogi Światła, będące wielkanocnym odpowiednikiem wielkopostnej Drogi Krzyżowej. W trakcie czternastu stacji rozważa się w nim kolejne, opisane w Ewangelii, spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Stanowi zatem jakby kontynuację drogi krzyżowej. Nabożeństwo poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

7. Prasa katolicka na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim tygodniu zmarła:

– śp. Barbara Kowalewska, z ul. Zana 50, lat 76, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 5 czerwca o godz. 7.00.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….