VI Niedziela Wielkanocna

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna
21 maja 2023 r.

1. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej przez Nowennę do Ducha Świętego odprawianą codziennie podczas nabożeństw majowych.

2. W sobotę, 27 maja, w wigilię Zielonych Świąt zapraszamy na Eucharystię z rozbudowaną liturgią Słowa o godz. 18.00, której oprawę przygotują wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca i Domowego Kościoła. Po Mszy odbędzie się czuwanie z modlitwą o dar Ducha Świętego

3. W najbliższy poniedziałek zapraszamy po wieczornej Mszy świętej na nabożeństwo Drogi Światła, będące wielkanocnym odpowiednikiem wielkopostnej Drogi Krzyżowej. W trakcie czternastu stacji rozważa się w nim kolejne, opisane w Ewangelii, spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Stanowi zatem jakby kontynuację drogi krzyżowej, która dociera tylko do momentu zbawczej śmierci Jezusa. Via Lucis prowadzi dalej, przez Zmartwychwstanie do Zesłania Ducha Świętego, podkreślając prawdziwy sens paschalnej tajemnicy Jezusa. Nabożeństwo poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Prosimy zabrać ze sobą świece.

4. Wczoraj dobyła się naszej uroczystość Pierwszej Komunii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i ze Szkoły Muzycznej. Dzieci pierwszokomunijne będą w ramach „białego tygodnia” do czwartku przychodzić na dodatkową Mszę św. o godz. 16.30 a w piątek udadzą się z pielgrzymka do archikatedry.

5. Od jutra rozpoczynają się zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2024. Dotyczą one uczniów klas 7 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy. Zapisy będą trwały do 15 czerwca. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

6. Zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz pierwszych szkoły średniej na spotkanie informacyjne na temat młodzieżowej grupy oazowej w ramach Ruchu Światło-Życie. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 26 maja o godz. 19.00 w kancelarii. Udział w spotkaniach oazy daje możliwość wyjazdów na rekolekcje wakacyjne.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze blisko połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.

8. Bractwo Miłosierdzia św. Brata Alberta z ul. Zielonej organizuje zbiórkę używanej odzieży i butów dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Rzeczy w lepszym stanie zostaną przekazane ubogim a reszta przerobiona jako surowce wtórne i dochód z tego również będzie formą wsparcia dla działalności Towarzystwa. Żółty kontener na odzież będzie podstawiony w tyłu kaplicy od poniedziałku, 22 maja.

9. Rodzina małej, trzyletniej Karoliny prosi o wsparcie zbiórki mającej pokryć koszt operacji serca, która może się odbyć tylko w USA. Informacje o formach wsparcia na plakacie w gablocie oraz ulotkach, które będą rozdawać bliscy chorego dziecka.

10. Prasa katolicka – dostępna na stoliku po chórem.

11. W ostatnim tygodniu zmarli:
– śp. Edward Krawczyński, z ul. Pozytywistów 14a, lat 80, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 12 czerwca o godz. 7.00.
– śp. Zdzisław Kus, z ul. Nadbystrzyckiej 91, lat 98, pogrzeb odbędzie się w środę , 24 maja o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 16 czerwca o godz. 7.00.
– śp. Wanda Sokołowska, z ul. Zachodniej 7, lat 76, Msza pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele w środę, 24 maja o godz. 10.00 a pochówek na cmentarzu w Świdniku.
Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….