Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
28 maja 2023 r.

1. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

2. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe a od czwartku na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o 18.30. W trakcie nabożeństw czerwcowych będziemy czytać teksty przybliżające historię rodziny Ulmów, zamordowanej przez hitlerowców za pomoc Żydom, która będzie beatyfikowana we wrześniu.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. Dodatkowa Msza Św. o godz. 16.30.

5. W czwartek niedawno ustanowione święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze w naszym kościele tak jak w dzień zwykły.

6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00.

7. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca odbędzie się Uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10.00, ze Szkoły Muzycznej o godz. 12.45. Spowiedź dzieci rocznicowych w pierwszy piątek miesiąca.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze około jedna trzecia bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.

9. Przypominamy że trwa organizowana przez Bractwo Miłosierdzia św. Brata Alberta z ul. Zielonej zbiórka używanej odzieży i butów dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Żółty kontener na odzież stoi z tyłu kaplicy.

10. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim tygodniu zmarły:

– śp. Halina Pyda, z ul. Wapiennej 22i, lat 77, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 20 czerwca o godz. 7.30.
– śp. Alfreda Oziębło, z ul. Glinianej 27, lat 89, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 22 czerwca o godz. 7.30.
– śp. Stefania Karczewska, z ul. Glinianej 2, lat 90, pogrzeb odbędzie się w parafii Łopiennik.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….