Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – IX Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – IX Niedziela Zwykła
4 czerwca 2023 r.

1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze o godz. 7.00, 9.00 – po niej wyruszy procesja. Kolejna Msza po zakończeniu procesji oraz wieczorna Eucharystia o godz. 19.00. Trasa procesji będzie przebiegała następująco: początek tradycyjnie ul. Zachodnią i Chmielewskiego a następnie ul. Glinianą, Sowińskiego, Nowomiejską do ul. Nadbystrzyckiej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Znajdować się one będą w następujących miejscach: pierwszy na ul. Chmielewskiego przy Domu Samotnej Matki, drugi na ul. Sowińskiego, trzeci na ul. Nowomiejskiej na placu budowy nowego kościoła oraz czwarty przed kaplicą. W miarę możliwości prosimy o poprzestawianie samochodów z ulic, którymi przechodziła będzie procesja. Zachęcamy też do udekorowania okien i balkonów na trasie procesji.

2. Tacę z Uroczystości Bożego Ciała parafia musi oddać do kurii z przeznaczeniem na Centrum Jana Pawła II. Osoby które pragną wesprzeć budowę naszego nowego kościoła będą to mogły uczynić nabywając cegiełki lub składając swoje ofiary w kopertach co będzie dla nas znakiem, że są przeznaczone dla parafii.

3. Prosimy o pomoc w dokończeniu zbiorki wiosennej na budowę nowego kościoła. Chętnych do przeprowadzenia kwesty zapraszamy do kancelarii.

4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 oraz w niedziele i Boże Ciało o 18.30.

5. Przypominamy że trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2024. Dotyczą one uczniów klas 7 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy. Zapisy będą trwały do 15 czerwca. Miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

6. W następną niedzielę taca na potrzeby Seminarium Duchownego.

7. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Marianna Kosacka, ul. Nadbystrzyckiej 101, lat 92, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 1 lipca o godz. 7.30.
– śp. Stanisław Dworakowski, ul. Zachodniej 1, lat 93, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 12 lipca o godz. 7.30.
– śp. Halina Czarnota, z ul. Siewnej 7, lat 67, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 6 czerwca o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników 30 czerwca o godz. 7.30.
– śp. Henryk Fatyga z ul. Wapiennej 24d, lat 61, pogrzeb odbędzie się w środę, 7 czerwca o godz. 14.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników 28 czerwca o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…