XII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XII Niedziela Zwykła
25 czerwca 2023 r.

1. W ostatni piątek, 23 czerwca Ksiądz Arcybiskup Metropolita wręczył kilkudziesięciu kapłanom nowe nominacje, dokonując zmian personalnych w parafiach i urzędach Archidiecezji. Pośród nich jest także nasza parafia. Ks. Łukasz Głaz kończąc po 8 latach pracę w naszej parafii, został przeniesiony na urząd wikariusza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Ks. Tomasz Zgórka po roku pracy w naszej parafii, został przeniesiony na urząd wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Lublinie. Ich miejsce zajmą: ks. Dominik Szymański dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie oraz ks. Jan Tadyniewicz dotychczasowy wikariusz w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Serdecznie dziękujemy Ks. Łukaszowi i ks. Tomaszowi za ich pracę, świadectwo wiary oraz wkład w duchowy rozwój naszej wspólnoty. Msza św. dziękczynna za posługę ks. Łukasza i ks. Tomasza w naszej parafii zostanie odprawiona w czwartek, 29 czerwca o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę, zarówno w intencji ks. Łukasza i ks. Tomasza oraz ich następców ks. Dominika i ks. Jana by potrafili z zaangażowaniem podjąć nowe obowiązki.

2. Od najbliższej niedzieli aż do końca wakacji nie będzie niedzielnych Mszy o godz. 12.45 i 17.30. Przypominamy od lipca pozostanie jedna popołudniowa Msza św. w niedzielę. W czasie wakacji będzie odprawiana o godz. 19.00 a w roku szkolnym o godz. 18.00.

3. Ze względu na okres urlopowy i zmniejszoną liczbę pracujących kapłanów oraz konieczność odprawiania w niektóre dni dwóch intencji mszalnych podczas Mszy o godz. 7.30 prosimy o korzystanie ze spowiedzi okresie wakacji w dni powszednie podczas Mszy o godz. 7.00 i 18.00.

4. W czwartek, 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Adoracja po wieczornej Eucharystii.

6. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00 a o 11.30 Msza w intencjach różańcowych.

7. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim tygodniu zmarli:
– śp. Andrzej Lech, z ul. Pozytywistów 4, pogrzeb odbył w parafii Kijany. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 17 lipca o godz. 7.30.
– śp. Barbara Góżdź, z ul. Nadbystrzyckiej 39, lat 84, pogrzeb odbył się w Głusku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 18 lipca o godz. 7.30.
– śp. Wojciech Budzyński, z ul. Brzeskiej 7, lat 79, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 22 lipca o godz. 7.30.
– śp. Krystyna Szymanek, z ul. Nowomiejskiej 1, lat 74, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 25 lipca o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…