XIII Niedziela Zwykła

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XIII Niedziela Zwykła
2 lipca 2023 r.

1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli aż do końca wakacji nie będzie niedzielnej Mszy o godz. 12.45. Na stałe z grafika niedzielnych Eucharystii znika też Msza o godz. 17.30.

2. W poniedziałek, 3 lipca uroczystości ku czci Matki Bożej Płaczącej z Lubelskiej Archikatedry. Główną Msza św. na Palcu Katedralnym o godz. 19.00 a po niej procesja różańcowa ulicami miasta.

3. Przypominamy, że w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. W związku z zakończeniem nabożeństw czerwcowych, prosimy grupy duszpasterskie o odmawianie w tym czasie różańca, zgodnie z ustalonym grafikiem a wiernych zachęcamy do modlitwy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00. O godz. 17.45 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

5. Trwają zapisy na 45. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, Zapisać można się kancelarii parafialnej do 25 lipca. W tym roku został też wprowadzony wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”, polegający na uczestnictwie w części pielgrzymki np. jednym dniu. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów, którzy zechcą przejść fragment pielgrzymiej drogi. Zapisy na ten wariant pielgrzymowania tylko drogą elektroniczną. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w ramach funduszu „Idę z Tobą”.

6. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

7. W ostatnim tygodniu zmarły:

– śp. Anna Janke, z ul. Głębokiej 8, lat 64, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 27 lipca o godz. 7.30.
– śp. Urszula Wołosz, z ul. Wapiennej 30 L, lat 83, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 24 lipca o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek