XVI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XVI Niedziela Zwykła
23 lipca 2023 r.

1. Za dwa tygodnie, w niedzielę 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Święte w tym dniu odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Jest to czas doznawania szczególnej łaski dla całej wspólnoty parafialnej. W związku z tym, pragnąc dać w tym dniu możliwość uwzględnienia w modlitwie próśb i podziękowań jak najszerszej grupy parafian, Mszę o godz. 19.00 w dzień odpustu odprawimy w intencjach zbiorowych. Intencje można podawać w zakrystii i kancelarii.

2. Z racji przypadającego we wtorek, wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców w dzisiejszą niedzielę poświęcenie samochodów ze specjalnym błogosławieństwem dla kierowców po mszach o godz. godz. 11.30 i 19.00.

3. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska, dostarczającej pracującym na misjach samochody terenowe.

4. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

5. W ostatnim tygodniu zmarli:
.
– śp. Grażyna Pozichowska z ul. Nadbystrzyckiej 21b, lat 88. Pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 17 sierpnia o godz. 7.30.
– śp. Jan Skubiszewski z ul. Nadbystrzyckiej 85, lat 88. Pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 12 sierpnia o godz. 7.00.
– śp. Ryszard Wawrzyszak z ul. Wigilijnej 12, lat 96, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 25 lipca o godz. 11:00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 18 sierpnia o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…