XVIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XVIII Niedziela Zwykła
30 lipca 2023 r.

1. W najbliższą niedzielę, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę wakacyjną czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Mszę o godz. 19.00 odprawimy w intencjach zbiorowych – można je zgłaszać w zakrystii. Główna Suma odpustowa w intencji parafii oraz procesja Eucharystyczna o godz. 11.30. Przewodniczyć jej będzie i wygłosi słowo Boże ks. dr Sebastian Dec, sekretarz osobisty Księdza Arcybiskupa Metropolity.

2. W ramach przygotowań do odpustu Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę, 5 sierpnia w wigilię Święta Przemienienia Pańskiego. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 po Mszy wieczornej i potrwa do pierwszej Mszy Świętej o godz. 7.00 rano w niedzielę. W każdej godzinie wspólnota będzie modlić się w różnych intencjach parafii Litanią do Przemienienia Pańskiego oraz dziesiątkiem różańca rozważając IV tajemnicę światła – Przemienienie Jezusa na Górze Tabor, pozostały czas będzie modlitwą w ciszy. Zachęcamy do uczestnictwa w adoracji także inne wspólnoty oraz wszystkich parafian.

3. Trwają prace przy budowie naszego nowego kościoła. Aktualnie kontynuowane jest wykonywanie ziemnej instalacji odwodnieniowej terenu przykościelnego i parkingu oraz wykonywanie portalu i zadaszenia nad wejściem głównym Bardzo prosimy o modlitwę by te prace przebiegły pomyślnie. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę oraz wszelkie inne formy wsparcia. W dzień odpustu po wszystkich Mszach Świętych będą rozprowadzane cegiełki z przeznaczeniem na budowę kościoła.

4. W tym tygodniu przypadają też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00. Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
– w czwartek adoracja z modlitwa o powołania o godz. 17.30 i Msza o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.
– w sobotę adoracja po wieczornej Eucharystii.

5. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

6. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Jan Grzegorczyk z ul. Glinianej 15, lat 94, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 24 sierpnia o godz. 7.30.
– śp. Alina Zborowska z ul. Nadbystrzyckiej 23, lat 90, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 25 sierpnia o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…