Odpust Parafialny – XVIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Święto Przemienienia Pańskiego
Odpust Parafialny – XVIII Niedziela Zwykła
6 sierpnia 2022 r.

1. W dzisiejsze Święto Przemienienia Pańskiego, dla naszej parafii uroczystość odpustową, Msze Święte odprawiamy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Główna Suma odpustowa w intencji parafii oraz procesja Eucharystyczna o godz. 11.30. Odpust to czas doznawania szczególnej łaski dla całej wspólnoty parafialnej. W związku z tym, pragnąc dać w tym dniu możliwość uwzględnienia w modlitwie próśb i podziękowań jak najszerszej grupy parafian, Mszę o godz. 19.00 odprawimy w intencjach zbiorowych. Nadal można podawać intencje w zakrystii.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli, w przygotowującej nas do odpustu, całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu a sposób szczególny Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca, która wyszła z tą inicjatywą modlitewną i czuwała nad jej przebiegiem.

3. Zgodnie z kilkuletnią tradycją w dzień odpustu po wszystkich Mszach Świętych rozprowadzane są przed kościołem cegiełki z przeznaczeniem na budowę kościoła.

4. W tym tygodniu przypada wspomnienie liturgiczne św. Dominika. Msza z okazji imienin naszego ks. Dominika 10 sierpnia o godz. 7.00

5. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na programy pomocowe Caritas.

6. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.