XIX Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XIX Niedziela Zwykła
13 sierpnia 2023 r.

1. We wtorek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę wakacyjną czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Po Mszach poświęcenie zbóż, ziół i owoców.

2. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP wspólnota Przyjaciół Oblubieńca przed każdą Mszą Świętą będzie sprzedawać przed kościołem bukieciki ziół i kwiatów, które tradycyjnie święcimy tego dnia. Dochód ze sprzedaży w połowie zostanie przeznaczony na budowę naszego kościoła, a w połowie na potrzeby i cele wspólnoty.

3. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp. Stanisława Gądeckiego, 15 sierpnia br. będzie obchodzony jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Ofiary składane w tym dniu do puszek, będą za pośrednictwem Caritas przekazane poszkodowanym w wyniku powodzi.

4. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej organizuje XI edycję SMALu – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej pod hasłem „ECHO SERCA”, które odbędzie się w dniach 16-20 sierpnia 2023 w Garbowie. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać dzielenia się wiarą z innymi, nawiązać nowe znajomości. Muzycznymi gośćmi będą Małe TGD oraz TAU – raper, beatboxer i producent muzyczny, który namacalnie doświadczył miłości Chrystusa i radykalnie zmienił dla niego swoje życie. Zachęcamy do udziału. Bliższe informacje u duszpasterzy oraz na stronie internetowej spotkania www.smal.lublin.pl

5. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.