XXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXIII Niedziela Zwykła
10 września 2023 r.

1. W czwartek, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i oddania szczególnej czci Krzyżowi Chrystusowemu, najważniejszemu chrześcijańskiemu znakowi wiary, zwłaszcza w tym czasie, gdy w naszej Ojczyźnie ta wiara i jej symbole są tak atakowane.

2. Informujemy rodziców dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do I-szej Spowiedzi i Komunii, że najpóźniej do niedzieli, 20 września mają zadecydować o miejscu, gdzie ma to nastąpić, czy w parafii zamieszkania czy w parafii, gdzie znajduje się szkoła.. Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci za dwa tygodnie, w niedzielę 24 września po Mszy o godz. 12.45.

3. Zapisy uzupełniające dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2023 będą trwały do najbliższej niedzieli, 17 września. Dotyczą one uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy. Spotkanie nowych kandydatów oraz tych, którzy zapisali się w czerwcu obędzie się we wtorek, 19 września o godz. 18.45 w naszym kościele. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

4. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w najbliższy piątek po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy na to spotkanie również innych chłopców z klas III i starszych, którzy chcieliby włączyć się do służby przy ołtarzu.

5. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej zaprasza małżeństwa bezdzietne, pragnące potomstwa na Pielgrzymkę do Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy w sobotę, 16 września 2023 roku. Początek o godz. 10.00. W programie: różaniec w kaplicy Matki Bożej Kębelskiej, świadectwo małżonków o cudzie narodzin dziecka, konferencja oraz Msza św. w intencji o uproszenie upragnionego potomstwa.

6. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła. Do Niedzieli i Gościa Niedzielnego dołączone specjalne dodatki poświęcone rodzinie Ulmów, która dzisiejszej niedzieli jest wynoszona na ołtarze jako błogosławieni.

7. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Tadeusz Sołoducha z ul. Nadbystrzyckiej 103, lat 80, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 6 października o godz. 18.00.
– śp. Piotr Wrona z ul. Wigilijnej 4, lat 38, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 10 października o godz. 12.45.
– śp. Zygmunt Gański z ul. Głębokiej 8 lat 93, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 12 września o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 6 października o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek…