XXIV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXIV Niedziela Zwykła
17 września 2023 r.

1. Przypominamy, że kończy się czas zapisów uzupełniających dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2024. Dotyczą one uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy. Spotkanie nowych kandydatów oraz tych, którzy zapisali się w czerwcu obędzie się w najbliższy wtorek, 19 września o godz. 18.45 w naszym kościele. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

2. W trosce o duszpasterstwo młodzieży i ważny czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje wydarzenie „Rozpaleni”, które odbędzie się 23 września w hali Targi Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11) w godzinach od 10.00 do 15:00. Spotkanie ma na celu ewangelizację oraz ukazanie radosnego Kościoła, któremu zależy na przyszłości młodego człowieka dojrzewającego w wierze.

3. Informujemy rodziców dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do I-szej Spowiedzi i Komunii, że najpóźniej do 20 września mają zadecydować o miejscu, gdzie ma to nastąpić, czy w parafii zamieszkania czy w parafii, gdzie znajduje się szkoła.. Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci za tydzień, w niedzielę 24 września po Mszy o godz. 12.45.

4. 21 września 2023 r. rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych „Dekalog w świetle Ewangelii”, które będą odbywały się w czwartki o godz. 19.00 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie (ul. Kunickiego 128). Katechezy mają charakter biblijny i są otwarte dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę lub przekazywać ją innym. Spotkania poprowadzi ks. Sebastian Dec oraz s. Zuzanna Głasek, kapucynka NSJ.

5. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła. Oprócz Niedzieli i Gościa Niedzielnego jest dostępny ukazujący się raz na kwartał Magazyn Niedzieli.

6. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

śp. Grażyna Miszczak z ul. Nowomiejskiej 20, lat 72, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 19 września o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 14 października o godz. 7.30.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek…