XXV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXV Niedziela Zwykła
24 września 2023 r.

1. Od następnej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiać je będziemy o godz. 17.30.

2. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00 a o 11.30 Msza święta w intencjach różańcowych.

3. Od następnej niedzieli pragniemy rozpocząć się kolejną zbiórkę ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej odbywają się cztery takie zbiórki w ciągu roku. Wiosenna po Wielkanocy, jesienna na przełomie września i października, przy okazji roznoszenia opłatka – przełom listopada i grudnia oraz przy okazji kolędy w styczniu. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczasowe ofiary przekazywane w gotówce i przelewami na konto.

4. Za tydzień taca na potrzeby Seminarium Duchownego.

5. Zainteresowanych planowana na luty 2024 r. pielgrzymką do Meksyku i na Kubę prosimy o kontakt z ks. Dominikiem.

6. Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki podejmowana jest inicjatywa modlitewna „Koronka na ulicach świata”. Jej organizatorzy spotykają się na skrzyżowaniach i placach miast i wsi, aby wspólnie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana będzie w najbliższy czwartek, 28 września. Modlitwę poprowadzi Legion Maryi. Spotkanie dla chętnych na skrzyżowaniu ul. Zachodniej i Nadbystrzyckiej (naprzeciw kościoła) o godz. 14.55.

7. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Elżbieta Robak z ul. Zana 58, lat 64 pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 17 października o godz. 7.30.
– śp. Józefa Błaziak z ul. Nowomiejskiej 18, lat 89 pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 23 października o godz. 18.00.
– śp. Marianna Śwircz z ul. Muzycznej 4, lat 79, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 26 września o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 20 października o godz. 7.30.
– śp. Henryk Socha z ul. Głębokiej 8, lat 90, pogrzeb odbędzie się w piątek, 29 września o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 31 października o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….