XXVI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła
1 października 2023 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je codziennie o godz. 17.30. W sobotę przypada wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej.

2. W poniedziałek, 2 października odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Lubelskiej. W najbliższa niedzielę z tej racji zostanie odprawiona o godz. 18.00 w naszej kaplicy Msza Święta w intencji środowiska Politechniki.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkową rozpoczniemy od godz. 17.00.

4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się kolejna zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła. Przypominamy, że odbywają się cztery takie zbiórki w ciągu roku. Wiosenna po Wielkanocy, jesienna na przełomie września i października, przy okazji roznoszenia opłatka – przełom listopada i grudnia oraz przy okazji kolędy w styczniu. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczasowe ofiary przekazywane w gotówce i przelewami na konto.

5. W środę, 4 października odpust ku czci św. Franciszka w parafii Ojców Kapucynów na Poczekajce. A w najbliższą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Latyczowskiej w parafii Matki Bożej Różańcowej na Czubach przy ul. Bursztynowej. Główna sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi kard. Stanisław Dziwisz. Plakat z programem uroczystości w gablocie przed kościołem.

6. Za tydzień tzw. niedziela misyjna. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji.

7. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła. Oprócz tygodników Gość Niedzielny i Niedziela dostępny jest kwartalnik Magazyn Gościa Niedzielnego zawierający m.in. artykuły o historii, teologii i skuteczności różańca.

8. W nawiązaniu do ogłoszenia z poprzedniej niedzieli dotyczącego organizowanej pielgrzymki do Meksyku i Kuby podajemy link pod którym znajdują się szczegóły z nią związane: https://awertour.eu/index.php/pielgrzymki/k-meksyk-4/c–278