XXVII Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela Zwykła
8 października 2023 r.

1. Następna niedziela, przypadająca 15 października, to także tzw. niedziela papieska obchodzona w tym roku przez Kościół w Polsce pod hasłem: Jan Paweł II – cywilizacja życia. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka, wyrazimy przez zbiórkę ofiar na ulicach i przed świątyniami na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je codziennie o godz. 17.30.

3. Moderatorzy od Żywego Różańca i misji w Archidiecezji Lubelskiej serdecznie zapraszają wszystkich chętnych, a w sposób szczególny członków Żywego Różańca i osoby zaangażowane misyjnie, na spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się w parafii Matki Bożej Różańcowej przy ul. Bursztynowej w sobotę, 14 października. Początek o godz. 10.00. W programie: modlitwa różańcowa, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity o godz. 11.30.

4. Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej oraz pierwszych klas liceum na spotkanie organizacyjne dla osób, które chciałaby się formować w Oazie Młodzieżowej lub Oazie Dzieci Bożych w najbliższy piątek, 13 października po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę, 14 października po wieczornej Mszy św. go dz. 18.00.

6. Zachęcamy rodziców pragnących modlić się za wstawiennictwem Maryi w intencji swoich dzieci do włączenia się w jedną z kolejnych w naszej parafii Róż Różańcowych Rodziców. Róże Różańcowe Rodziców to wspólnoty modlitwy dwudziestu małżeństw lub osób, które codziennie odmawiają jedną dziesiątkę różańca w intencji swoich dzieci modląc się o ich święte życie i potrzebne im łaski. Szczegółowe informacje dostępne są na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy telefonicznie pod podanymi na ulotkach numerami telefonów oraz drogą mailową.

7. Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty. Chętnych do pomocy zapraszamy do kancelarii.

8. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

9. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

– śp. Halina Sprawka, z ul. Nowomiejskiej 1, lat 69, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 9 października o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 1 listopada o godz. 10.00.

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…