XVIII Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XVIII Niedziela Zwykła
15 października 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela, to jak wiemy, tzw. niedziela papieska obchodzona przez Kościół w Polsce pod hasłem: Jan Paweł II – cywilizacja życia. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka wyrażamy przez zbiórkę ofiar przed świątynią na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je codziennie o godz. 17.30.

3. Studentów zapraszamy na spotkanie w ramach Duszpasterstwa Akademickiego w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym przy ul. Nowomiejskiej 14.

4. Ksiądz Proboszcz, którego 25 rocznica święceń kapłańskich przypada w najbliższy wtorek, 17 października, zaprasza na Mszę św. dziękczynną o godz. 18.00. Ks. Piotr odprawi ją w intencji wszystkich, którzy stanęli na drogach jego kapłańskiego życia z prośbą o błogosławieństwo dla żyjących i dar nieba dla zmarłych.

5. Przy drzwiach wyłożone są kartki wypominkowe. Po czytelnym wypełnieniu imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie, prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii.

6. Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze ponad jedna trzecia bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty. Chętnych do pomocy zapraszamy do kancelarii.

7. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.