Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
26 listopada 2023 r.

1. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Wejdziemy w okres wypełnionego skupieniem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie czas, który uświadamia nam potrzebę nieustannego czuwania w oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa. Dziś zostały poświęcone opłatki wigilijne. W najbliższym czasie będą dostarczane do naszych domów, przez zaopatrzonych w zaświadczenie z parafii mieszkańców poszczególnych bloków i ulic. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na trwającą budowę nowego kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatka. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

2. Serdecznie dziękujemy za wszelkie, dotychczasowe ofiary przekazywane podczas jesiennej zbiórki w domach, przekazywane na konto i przynoszone w gotówce do kancelarii. W postaci gotówki wpłynęło 103.026 zł (z czego jedną piątą tej kwoty ofiarowała jedna rodzina) a formie przelewów w okresie trwania zbiórki wpłynęło 23.000 zł. W ciągu ostatnich miesięcy została wykonana ziemna instalacja odwodnieniowa, przyłącze wodociągowe oraz ukończono portal nad głównym wejściem do świątyni z symbolicznym rzeźbami trzech Apostołów obecnych na Górze Tabor (zachęcamy do obejrzenia). Aktualnie murowana jest ozdobna balustrada chóru. W ubiegłym tygodniu została wykonana instalacja ogrzewania podłogowego w kaplicy a w najbliższym czasie instalacja grzewcza będzie układana w nawie głównej kościoła oraz pomieszczeniach zaplecza duszpasterskiego. Zostały zamówione okna. Przynajmniej część z nich powinna być zamontowana do końca roku. Jeżeli pogoda pozwoli będzie też niwelowany i wstępnie utwardzany teren wokół budynku od strony ul. Nowomiejskiej. Prosimy o modlitwę o pomyślny przebieg tych prac.

3. Od pierwszej niedzieli Adwentu w Kościele polskim rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem, Zespół Charytatywny jak co roku rozprowadzać będzie za tydzień świece Caritas. Dochód ze sprzedaży posłuży, wzorem lat ubiegłych, przygotowaniu pomocy świątecznej dla ubogich, a w okresie wakacyjnym zorganizowaniu wypoczynku dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji życiowej.

4. Dziś wieczorem o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo wypominkowe.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy Piątek miesiąca i pierwsza Sobota miesiąca:
– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00. O godz. 17.45 nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– w sobotę adoracja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

6. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00.

7. Przypominamy, że w dniach 1-3 grudnia (od piątkowego wieczoru do niedzieli przed południem) planowany jest w naszej parafii Kurs Nowe Życie. Serdecznie zapraszamy każdego, kto chce odnaleźć drogę do Boga, odnowić z Nim relację, ożywić, pogłębić swoją wiarę. W rekolekcjach towarzyszyć nam będzie wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Członkom wspólnoty dziękujemy za posprzątanie kościoła.

8. Po Mszy przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla bezdomnych.

9. Za tydzień taca na potrzeby Seminarium Duchownego.

10. Za tydzień przy naszym kościele odbędzie się kolejna zbiórka makulatury. Kontener na papier zostanie podstawiony w piątek popołudniu.

11. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła. Do Gościa Niedzielnego dołączony kalendarz na następny rok.

12. W ostatnim czasie odeszły z naszej wspólnoty:
– śp. Irena Skubiszewska z ul. Nadbystrzyckiej 85, lat 90, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 22 grudnia o godz. 7.00.
– śp. Kazimiera Ciorgoń z ul. Rzeckiego 3, lat 86, pogrzeb odbył się w parafii Jastków. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 19 grudnia o godz. 7.00.
– śp. Regina Gołofit z ul. Nadbystrzyckiej 39, lat 90, pogrzeb odbędzie w czwartek, 30 listopada o godz. 13.00 cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 29 grudnia o godz. 7.30.
Polećmy je, naszych bliskich zmarłych i wszystkich za których modlimy się w wypominkach Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek