I Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu
3 grudnia 2023 r.

1. Rozpoczęty dzisiejszą niedzielą Adwent uświadamia nam potrzebę nieustannej gotowości na powtórne przyjście Chrystusa oraz zachęca do przeżywania czasu w duchu radosnego oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Szczególną Patronką w tym okresie staje się Najświętsza Maryja Panna. Ku jej czci Kościół sprawuje specjalną Mszę wotywną tradycyjnie nazywaną roratnią. Na Roraty zapraszamy codziennie, w dni zwykłe o godz. 6.15. W związku z tym rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na roraty prosimy zabierać świece, w miarę możliwości odpowiednio zabezpieczone prze kapaniem wosku by nie brudzić ławek i posadzki.

2. W piątek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.15, 7.00, 9.00 i 18.00. Przypominamy, że od wielu lat w ten dzień, nasza wspólnota parafialna włącza się w ogólnopolskie dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informatory z deklaracjami dostępne przy wyjściu z kościoła. Deklaracje po wypełnieniu prosimy przynieść na Mszę Świętą o godz. 6.15 lub 18.00, zabierając również świece.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w roznoszenie opłatków. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy osoby chętne do pomocy do zakrystii.

4. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele polskim rozpoczęło się po raz kolejny Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem, Zespół Charytatywny w następną niedzielę rozprowadzać będzie świece Caritas. W imieniu zespołu charytatywnego prosimy też o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary będzie wystawiony przed obrazem Matki Bożej.

5. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w piątek, 22 grudnia oraz dzieci, które miałyby zostać ochrzczone w święta.

6. W dniach 9 -10 grudnia 2023 r. w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna 7) odbędą się Rekolekcje Adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

7. I-sza pielgrzymka Archidiecezjalna Apostolatu Margaretka modlitwy za kapłanów odbędzie się 9 grudnia w odbędzie się do Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej (parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie).. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 różańcem, o godz. 10.30 Msza św. a po niej spotkanie w salce.

8. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła. Dostępna jest też magazyn Gość Ekstra zawierający wiele ciekawych artykułów poświęconych zagadnieniom z historii Kościoła. Cena 14 zł.

10. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Maria Skrzek z ul. Zachodniej 11, lat 78, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 28 grudnia o godz. 7.30 oraz w drugi miesiąc po śmierci będąca darem sąsiadów z bloku 24 stycznia o godz. 7.30.
– śp. Wacław Skoczylas z ul. Brzeskiej 6, lat 64, pogrzeb odbędzie się w czwartek, 7 grudnia o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 8 stycznia o godz. 7.30.
Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek