III Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu
17 grudnia 2023 r.

1. Rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe potrwają do wtorku. W poniedziałek i wtorek dorosłych zapraszamy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; o godz. 16.30 Msza i nauka dla dzieci, o godz. 19.30 zapraszamy młodzież studencką i ze szkół średnich. Spowiedź codziennie przez wszystkie dni rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na następna niedzielę pozostawiając możliwość skorzystania z niej osobom, które wrócą do domów z zagranicy. W związku z rekolekcjami roraty w poniedziałek i wtorek będą o godz. 7.00, w pozostałe dni zapraszamy jak zwykle o godz. 6.15.

2. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 22 grudnia.

3. Przez najbliższy tydzień codziennie śpiewać będziemy Nowennę do Bożego Narodzenia po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00.

4. W piątek po wieczornej Mszy zapraszamy młodzież do pomocy w ubieraniu choinek w kościele i przygotowywaniu dekoracji świątecznych.

5. W kancelarii dostępne są opłatki wigilijne. Można je otrzymywać codziennie w godzinach pracy kancelarii oraz przed i po Mszach. Pozostała jeszcze pewna grupa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do rozniesienia opłatka. Zapraszamy osoby chętne do pomocy do zakrystii, tak aby opłatek mógł dotrzeć do wszystkich, którzy go potrzebują zwłaszcza do starszych i chorych nie wychodzących z domów. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazywane przy tej okazji a przeznaczone na trwającą budowę nowego kościoła.

6. Przed kościołem są jeszcze dostępne wigilijne świece Caritas. Prosimy również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej. Paczki będą wydawane w środę, 20 grudnia w godz. 15.00 –18.00.

7. W najbliższą niedzielę, 24 grudnia Wigilia. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru tego dnia. Rano o godz. 7.00 odprawimy Mszę świętą za naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza tych z ostatniego roku, których zabraknie przy wilijnym stole. Nie będzie wieczornej Mszy św. o 18.00. Pozostałe Msze tak jak w każdą niedzielę czyli o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 12.45. Po zmroku zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy. To szczególny posiłek mający charakter sakralny. Dlatego rozpoczynamy go modlitwą, odczytaniem fragmenty tekstu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i śpiewem kolędy.

8. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy tradycyjną Pasterką poprzedzoną ostatnim nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze jak w każdą niedzielę. Taki sam układ Mszy drugiego dnia Świąt.

9. Zaraz po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Jej plan podamy za tydzień i powtórzymy w drugi dzień świąt. Kancelaria na czas kolędy będzie czynna w godzinach 17.30-18.00.

10. Kurs przedmałżeński dla par, które w najbliższym czasie planują ślub rozpocznie się w niedzielę 14 stycznia po Mszy o godz. 18.00. W kursie, który będzie jedynym w tym roku, mogą brać zarówno parafianie jak i studenci.

11. Prasa katolicka na stoliku przy wyjściu z kościoła.

12. W ostatnim tygodniu zmarli:
– śp. Andrzej Kołodyński z ul. Brzeskiej 5, lat 80, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 7 stycznia o godz. 12.45 a w drugi miesiąc po śmierci będąca darem sąsiadów z klatki 13 lutego o godz. 18.00.
– śp. Czesław Matysiak z ul. Nadbystrzyckiej 11, lat 75, Msza pogrzebowa odbyła się w naszym kościele a pochówek na cmentarzu na Majdanku. Msza miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 stycznia o godz. 8.30.
– śp. Jadwiga Kęsicka z ul. Głębokiej 26, lat 70, pogrzeb odbędzie w środę, 20 grudnia o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 23 stycznia o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….