VI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Zwykła
11 lutego 2024 r.

1. W najbliższym tygodniu, 14 lutego, w Środę zwaną Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu, przypominający nam o potrzebie nieustannego nawracania się. Drogami do przemiany życia mogą być nasze postanowienia w zakresie: wyrzeczeń (post), większego otwarcia na drugiego człowieka (jałmużna) i pogłębionej modlitwy. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy. Przez cały okres Postu nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i po wieczornej Mszy św., czyli około godz. 18.30 dla dorosłych, oraz Gorzkich Żali w tym tygodniu w środę i czwartek o godz.17.30 i w niedzielę o godz. 17.30.

2. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Wschodni, z którego finansowana jest pomoc dla parafii i ośrodków charytatywnych na terenie krajów byłego Związku Radzieckiego a zwłaszcza na Ukrainie.

3. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego ks. abp Stanisław Budzik podjął decyzję o przeprowadzeniu zbiórki pieniężnej na wsparcie osób najbardziej poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie. Zbiórka do puszek odbędzie się w Środę Popielcową we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Lubelskiej.

4. Prasa katolicka. Oprócz Niedzieli i Gościa Niedzielnego jest tez dostępny kwartalnik Gość Extra zawierający bardzo wiele ciekawych tekstów poświęconych Wielkiemu Postowi.