I Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu
18 lutego 2024 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali we wtorki, czwartki i niedziele o 17.30. Droga Krzyżowa w piątki o 16.30 dla dzieci i po wieczornej Mszy czyli około 18.30 dla dorosłych.

2. Wraz z Wielkim Postem powracamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu – w dni zwykłe od godz. 17.15 do 18.00.

3. Przez cały Post w trwa akcja charytatywna Wielkopostne Dzieło Pomocy. Puszka na jałmużnę wielkopostną znajduje się przy drzwiach wyjściowych.

4. Od kilkunastu lat Zgromadzenie Kapucynów Tercjarzy zgodnie z własnym charyzmatem prowadzi na terenie naszej Parafii Domostwo Amigoniańskie – specjalistyczną placówkę wsparcia dla młodzieży tzw. trudnej w wieku gimnazjalnym oraz ich rodzin. Domostwo jest prowadzone przez zakonną Fundację Amigo-Polska, która realizuje cele Kapucynów Tercjarzy. Fundacja jest też organizacją pożytku publicznego. Ojciec Jürgen prosi dziś o wsparcie pracy na rzecz młodzieży zagrożonej, przez przekazanie Fundacji Amigo-Polska 1,5 % podatku dochodowego w rozliczeniu PIT. W związku z tym przed kościołem rozprowadzone są informatory dotyczące szczegółów.

5. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy po raz 10 z archikatedry 8 marca. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej edk.lublin.pl. Tam można zapisać się na wybrana opcję trasy jak również pobrać rozważania i trasę.

6. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby misji..

7. Prasa katolicka przy wyjściu z kościola.

8. W ostatnim tygodniu zmarł:

– śp. Janusz Gęsicki z ul. Brzeskiej 5, lat 79, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 11 marca o godz. 7.30 oraz w drugi miesiąc po śmierci zamówiona przez sąsiadów z klatki 10 kwietnia o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….