III Niedziela Wielkiego Postu

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu
3 marca 2024 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale we wtorki, czwartki i niedziele o 17.30; Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i po wieczornej Mszy, czyli o godz. 18.30 dla dorosłych.

2. Od poniedziałku do środy w naszej parafii będą trwały rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Muzycznej i Zespołu Szkół Plastycznych. Rekolekcje dla dorosłych i studentów rozpoczną się tradycyjne od piątej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. 17 marca.

3. Od następnej niedzieli przed kościołem będzie można nabywać czekoladowe baranki wielkanocne i paschaliki czyli specjalne świece wielkanocne do wykorzystania podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. Jak co roku będziemy też prosić o dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary będzie wystawiony przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w piątek, 22 marca.

5. Na prośbę Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr. 7 im. Ks. Jana Twardowskiego przy ul. Plażowej, przypominamy, że trwają zapisy do klas pierwszych (roczniki 2017) oraz do „zerówki” (roczniki 2018 i 2019). Zapisy osobiście w sekretariacie szkoły do 8 marca. Zapisy osobiście w sekretariacie szkoły.

6. Rekolekcje wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się dniach 9-10 marca 2024 r. (sobota-niedziela) w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna 7). Spotkanie w sobotę o godz. 16.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Po Mszy św. będzie możliwość spotkania się z adwokatem kościelnym udzielającym porad w zakresie procesu o nieważność małżeństwa.

7. Prasa katolicka. Oprócz tygodników Niedziela i Gość Niedzielny dostępny jest kolejny magazyn tematyczny Gościa.