V Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu
17 marca 2024 r.

1. Rozpoczęte dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne, będą trwały do najbliższej środy. Od jutra Msze z naukami dla dorosłych o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Na godz. 19.30 zapraszamy młodzież studencką. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i nieodkładanie spowiedzi na późniejszy czas.

2. Gorzkie Żale we wtorek, czwartek i niedzielę o 17.30. Ostanie w tym poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej chcemy tradycyjnie odprawić na zewnątrz świątyni na ulicach parafii. Dlatego w piątek planowane jest jedno nabożeństwo – po wieczornej mszy czyli około godz. 18.30.

3. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 22 marca.

4. Przypominamy, że można składać dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii.

5. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży posłuży organizowaniu pomocy dla ubogich oraz wsparciu działań Archidiecezjalnej Caritas.

6. Nabożeństwo drogi krzyżowej na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku, odbędzie się w piątek, 22 marca. Hasłem przewodnim będą słowa „Uczono: Nie ma Miłości”. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 18.00 przy Pomniku-Bramie. Patronat duchowy nad wydarzeniem objął Abp Stanisław Budzik.

7. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

9. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Stanisław Dyjach, z ul. Zana 56, lat 67, pogrzeb odbył się w parafii Dzwola. Msza w drugi miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 6 maja o godz. 18.00.
– śp. Elżbieta Szczot, z ul. Letniej 7, lat 58, pogrzeb odbył się parafii Ropczyce-Witkowice.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….