II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia
7 kwietnia 2024 r.

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00 w kościele.

2. W poniedziałek, 8 kwietnia przeniesiona z racji Wielkiego Tygodnia, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

3. W najbliższy wtorek, 9 kwietnia w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00, grupa 25 młodych osób z naszej parafii przyjmie z rąk ks. bp Mieczysława Cisło sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji tych młodych, aby w tym szczególnym momencie otworzyli swoje serca na dar Ducha Świętego.

4. Dziś z racji święta patronalnego Caritas po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Fundusz Caritas”.

5. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele polskim Tydzień Miłosierdzia. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dobra. Odbędzie się on w sobotę 13 kwietnia 2024 roku na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W programie m.in. koncert Siewców Lednicy oraz wiele atrakcji dla dzieci i rodzin.

6. Za tydzień taca przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.

7. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim tygodniu zmarła:

– śp. Helena Czaplarska z ul. Nadbystrzyckiej 11, lat 87, Msza pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 8 kwietnia w naszym kościele o godz. 11.00 a następnie pochówek na cmentarzu na Majdanku. Msza miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 5 maja o godz. 12.45.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….