IV Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkanocna
21 kwietnia 2024 r.

1. We wtorek, 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha BM. Msze w naszym kościele jak w dzień zwykły.

2. W następną niedzielę, 28 maja zapraszamy po wieczornej Mszy świętej na nabożeństwo Drogi Światła, będące wielkanocnym odpowiednikiem wielkopostnej Drogi Krzyżowej. W trakcie czternastu stacji rozważa się w nim kolejne, opisane w Ewangelii, spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Stanowi zatem jakby kontynuację drogi krzyżowej. Nabożeństwo poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca

3. Od następnej niedzieli chcemy rozpocząć się kolejną zbiórkę ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła.

4. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 24 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. Biskupiak jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję. Szczegóły są dostępne na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły.

5. Fundacja Dwanaście Kroków serdecznie zaprasza na I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia „12 kroków ku pełni życia – Wreszcie żyć”, które odbędzie się w auli Caritas Lublin w sobotę, 27 kwietnia w godz. 10.00-17.00. Jest to wydarzenie dla osób szukających zarówno wsparcia psychicznego i duchowego, jak i dla poszukujących metody by skutecznie pomagać innym. Szczegółowe informacje oraz program znaleźć można na plakacie, a także na stronie internetowej.

6. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła. Oprócz Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępny jest kwartalnik Gość Ekstra.