Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
19 maja 2024 r.

1. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

2. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w codziennie o godz. 17.30.

4. W czwartek niedawno ustanowione święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze w naszym kościele tak jak w dzień zwykły.

5. W najbliższą sobotę, 25 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy dzień Pierwszej Komunii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10.00 oraz ze Szkoły Muzycznej na Mszy o godz. 12.00. Pierwsza spowiedź dzieci w piątek po wieczornej Mszy świętej W czasie mszy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przez rodziców i pozostałych członków rodziny.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze ponad jedna trzecia bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.

7. Przypominamy że trwa organizowana przez Bractwo Miłosierdzia św. Brata Alberta z ul. Zielonej zbiórka używanej odzieży i butów dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Żółty kontener na odzież stoi z tyłu kaplicy.

8. Przypominamy, że na początku października planowana jest Pielgrzymka śladami św. Pawła Apostoła do Grecji. Program na plakacie w gablocie. Bliższe informacje i zapisy u ks. Dominika.

9. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.