Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – VIII Niedziela Zwykła

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – VIII Niedziela Zwykła
26 maja 2024 r.

1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze o godz. 7.00, 9.00 – po niej wyruszy procesja. Kolejna Msza po zakończeniu procesji oraz wieczorna Eucharystia o godz. 18.00. Trasa procesji będzie przebiegała następująco: początek tradycyjnie ul. Zachodnią i Chmielewskiego a następnie ul. Glinianą, Sowińskiego, Nowomiejską do ul. Nadbystrzyckiej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Znajdować się one będą w następujących miejscach: pierwszy na ul. Chmielewskiego przy Domu Samotnej Matki, drugi na ul. Sowińskiego, trzeci na ul. Nowomiejskiej na placu budowy nowego kościoła oraz czwarty przed kaplicą. W miarę możliwości prosimy o poprzestawianie samochodów z ulic, którymi przechodziła będzie procesja. Zachęcamy też do udekorowania okien i balkonów na trasie procesji.

2. Tacę z Uroczystości Bożego Ciała parafia musi oddać do kurii z przeznaczeniem na Centrum Jana Pawła II. Osoby które pragną wesprzeć budowę naszego nowego kościoła będą to mogły uczynić nabywając cegiełki lub składając swoje ofiary w kopertach co będzie dla nas znakiem, że są przeznaczone dla parafii.

3. Wczoraj dobyła się naszej uroczystość Pierwszej Komunii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i ze Szkoły Muzycznej. Dzieci pierwszokomunijne będą w ramach „białego tygodnia” do środy przychodzić na dodatkową Mszę św. o godz. 16.30, w Czwartek będą uczestniczyć w procesji a w piątek udadzą się z pielgrzymka do archikatedry.

4. W najbliższą niedzielę, 2 czerwca odbędzie się Uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10.00, ze Szkoły Muzycznej o godz. 12.45. Spowiedź dzieci rocznicowych w piątek po wieczornej mszy św..

5. Prosimy o pomoc w dokończeniu zbiorki wiosennej na budowę nowego kościoła. Chętnych do przeprowadzenia kwesty zapraszamy do kancelarii.

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe a od soboty na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je codziennie o godz. 17.30.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00.

8. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

9. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Feliks Mojko, ul. Nadbystrzyckiej 97, lat 64, pogrzeb odbył się w parafii Bychawka. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 21 czerwca o godz. 7.00.
– śp. Jan Migryt, ul. Nowomiejskiej 44, lat 79, pogrzeb odbędzie w parafii Jasków.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek