Boże Ciało 2020

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej powszechnie nazywana Bożym Ciałem w tym roku będzie wyglądać nieco inaczej. Ze względu na trwający nadal stan epidemiczny w tym dniu zaplanowano więcej Mszy Św. niż zazwyczaj. Eucharystie będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 17.30 i 19.00. Umożliwi to uczestnictwo większej grupie wiernych. Chorzy będą mogli uczestniczyć w Mszy Świętej, która wyjątkowo w tym dniu będzie transmitowana o godz. 10.00.

Zmianie ulegnie także tradycyjna procesja. Zostanie ona odprawiona na terenie obok kościoła. Rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 11.30. Ołtarze będą usytuowane na południowej ścianie kaplicy. Między poszczególnymi ołtarzami przechodzić będzie tylko służba liturgiczna i kapłani. Wiernych prosimy o ustawienie się podczas procesji na terenie przyległego terenu zielonego przy zachowaniu rozsądnych odległości między poszczególnymi osobami. Dzięki temu wszyscy będą mieli ołtarze w zasięgu wzroku a jednocześnie zachowamy minimum zasad bezpieczeństwa. Bezpośrednio po procesji nie będzie już Mszy tak jak to było w poprzednich latach. Zostaną za to odprawione dwie Eucharystie popołudniowe.
Pamiętajmy, że głównym celem obchodów Bożego Ciała jest publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie Mu czci i podziękowanie za łaski płynące przez ten Sakrament, a także przebłaganie go za zniewagi wyrządzone przez słabość i oziębłość ludzką oraz bluźnierstwa niewiernych.
Dlatego zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w liturgii w tym dniu, co ma szczególne znaczenie po tak długim okresie braku możliwości bezpośredniego uczestnictwa w Eucharystii przez większość wiernych. Prosimy też o udekorowanie okien i balkonów znakami religijnymi.

Tradycyjnie już, po zakończonej liturgii będzie możliwość wsparcia budowy naszej nowej świątyni. Osoby, które pragną wesprzeć to nasze wspólne dzieło, będą to mogły uczynić nabywając cegiełki. Można też wesprzeć budowę, składając swoje ofiary na tacę w kopertach, co będzie dla nas znakiem, że są przeznaczone właśnie na ten cel, ponieważ taca w tym dniu zbierana będzie na budowę Centrum Jana Pawła II.