Kapsuła czasu

Dzisiaj przygotowana została do umieszczenia w wieży kapsuła czasu. To specjalny dokument przygotowany dla wiadomości potomnych jako pamiątka budowy oraz poświęcenia krzyża kościoła. Czytamy w nim:

1 kwietnia roku Pańskiego 2020 w Wielkim Poście, w czasie przygotowań Kościoła i wszystkich chrześcijan do Wielkiego Tygodnia i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, kiedy na Stolicy Piotrowej zasiadał papież Franciszek, a Metropolitą Lubelskim był abp Stanisław Budzik (…), po ośmiu latach od rozpoczęcia budowy nowej świątyni, w czasie szczególnego doświadczenia całej ludzkości, jakim była panująca na całym świecie pandemia koronawirusa, powodująca chorobę i cierpienie setek tysięcy ludzi, śmierć dziesiątek tysięcy osób, a miliony pogrążająca w paraliżującym lęku, wzniesiono hełm tej wieży z wieńczącym go Krzyżem. Obrzędowi poświęcenia towarzyszyła gorąca modlitwa o zmiłowanie Wszechmogącego Boga nad całą ludzkością (…). Niechaj ten krzyż, dowód przeogromnej miłości Boga do człowieka, będzie dla wszystkich pokoleń znakiem niezachwianej nadziei i ufności w Miłosierdzie Boże.

Oprócz dokumentu w kapsule umieszczono jeszcze „pendrive” ze wszystkimi ogłoszeniami parafialnymi stanowiący zapis historii parafii, ulotkę o budowie kościoła, prasę kupioną w tym dniu, kamień z góry Tabor, oryginalny rysunek detalu projektu krzyża oraz współczesne monety. Kapsuła umieszczona będzie u nasady krzyża w górnej części wieży.
Dokument podpisali: ksiądz proboszcz Piotr Nowak, wikariusze parafii, przedstawiciel Rady Duszpasterskiej oraz architekt i kierownik budowy.