Od października w kościołach obowiązują nowe obostrzenia !!!

 

Drodzy Parafianie,
Jak już zapewne wiadomo, Lublin znalazł się w tzw. czerwonej strefie. W związku z tym wydano nowe rozporządzenia ograniczające ilość osób, która może jednocześnie uczestniczyć w nabożeństwach sprawowanych w kościele. Obecnie obowiązuje zasada – 1 osoba na 7m2.

Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą, aby wszyscy uczestnicy nabożeństw zachowywali odpowiedni dystans i mieli bezwzględnie zakryty nos i usta maseczkami.

Apelujemy również o to, aby osoby z jakimikolwiek objawami infekcji – w duchu odpowiedzialności za siebie i innych – pozostały w domach.

Przypominamy, że w każdą niedzielę Msza święta, sprawowana w intencji wszystkich parafian, jest transmitowana na naszej stronie internetowej https://przemienienie.kuria.lublin.pl/featured-content/transmisja-on-line/ i na facebook’owym profilu parafialnym.

Prosimy Was o zrozumienie i ufną modlitwę za chorych i zakażonych oraz siły dla tych, którzy walczą z tą epidemią.

Duszpasterze

Poniżej zamieszczamy Komunikat Przewodniczącego Episkopatu Polski w tej sprawie:

Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4m2 w strefie żółtej i 1 osoba na 7m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń.
Aktualna sytuacja epidemiczna i nałożone restrykcje są trudne dla nas wszystkich, ale musimy pamiętać, że ich celem jest troska o życie i zdrowie nasze i naszych Rodaków.
Zachęcam księży biskupów, aby – w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków – udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji. Wiernym przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem.
W tych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej.
Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, proszę o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję.
Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
Matce Bożej, Różańcowej Pani, powierzam moich współbraci w biskupstwie, kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych, zapewniając o duchowej bliskości i modlitwie.

✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, dnia 16 października 2020 roku